Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Hnis na nechte

    Dobrý deň, mám doma mesačnú dcérku, asi týždeň si všímam na jej nechtoch na troch prstoch akokeby hnis pod nechtom, Dnes sme boli u pediatricky ktorá mi sama nevedela povedať čím to je. Zobrala jej CRP ktoré bolo pod 8. Keby sa tu dala vložiť fotka poslala by som vám ju aké nie je to možné. Začalo to jedným nechtom a teraz to má na troch. Máme čakať čo bude ďalej.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Ešte som sa nestretla s hnisom pod nechtom. Začervenaný necht, ktorý zarastá do okolitej kože, príp. aj s hnis. produkciou to, áno, ale pod nechtom je aj pre mňa novinka. Každopádne nič nepokazíte repíkovými obkladmi tri krát denne. Taktiež, ak dojčíte, kvapkajte na to materské mliečko to taktiež 3xdenne. A ideálne asi skonzultovať dermatológa, ak sa to nebude zlepšovať, keďže nechty sú ich parketa. S pozdravom doki Katka