Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Sab simplex

    Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať či je bezpečne podávať sab simplex kvapky mesačnému dojčaťu v dlhodobejšom kolikovom horizonte, keďže som sa v zložení dočítala, že obsahujú beonzoát sodný, kt. sa považuje za karcinogén a je spájaný aj s detskou hyperaktivitou, ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! V princípe ho môžte užívať niekoľko týždňov až mesiacov, s každým kŕmením. Ono väčšina detských "kolík" ustane po 3. mesiaci. Avšak, aby som pravdu povedala, po osobnej skúsenosti si myslím, že v podstate žiaden preparát nemá výraznejší efekt ako čas. Takže, ak sa Vám ten benzoát nepáči, skúste prírodné kvapky na boľavé bruško, skúšajte správnu manipuláciu, znižovať pravdedpobonosť nadstimulácie bábätka, dávať ho spať hneď ako javí známky únavy, skúšajte polohovanie, masáž, čokoľvek. Možno Vám z toho niečo pomôže a možno tak, ako pri sirupoch, zisíte, že to vylieči až čas - https://vasaokidoki.sk/bruskove-bolacky/ a taktiež je tento článok v inižke "Pediatria pre zvedavých rodičov". Držím palce, určite krásne zvládnete toto náročné obdobie (aj bez benzoátu ;) S pozdravom doki Katka