Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Tichý reflux

    Dobrý deň moja otázka naša dcérka po kŕmení a niekedy aj dve hodiny po kŕmení keď manzelka dojčí stále jej ide mliecko do krku a vždy prehltne a mame pocit ako keby ju to pálilo a hneď začne plakať. Ma 1.mesiac a dva týždeň obcas aj zakasle polohujeme opatrne a aj mame vyvýšenú podložku moja otazka je ako by sme jej vedeli pomôcť obcas jej aj zabehne keď pije manželka si aj vytiahne mlieko vtedy to je lepšie trosku ale stále jej vybieha to mliecko. Rozmýšľame ako by sme jej vedeli najlepšie pomôcť a treba ju davat odgrgavat po krátkych intervalov kojenia. Ďakujem za Odpoved

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Ako čítam, snažíte sa naozaj skvele, robíte, čo sa dá. Reflux a najmä takýto aj hodinku, či viac po dojčení, je naozaj ťažký oriešok. Najmä u dojčených detí. Môžte skúsiť preparát Gastrotus - avšak je to pomerne husté, nie všetky deti to stolerujú a nám to veľmi nepomohlo. To polohovanie s vyvýšením treba určite skúšať. A keď ste plne bdelí a ste pri bábätku, môže spať na brušku a táto poloha je najliečivejšia pre deti s refluxom. Avšak tam je naozaj veľmi dôležité, aby ste pri dieťatku boli, plne bdelí a pozorní - aby ste zaregistrovali, keby si odrgcne v spánku. Tu som možno rozpísala ešte kúsok viac:
    https://vasaokidoki.sk/bruskove-bolacky/
    Tak si prečítajte a poskúšajte. Avšak niekedy musíte len vydržať, kým spevnie bruško a bábätko z toho vyrastie. Určite to však krásne zvládnete. S pozdravom doki Katka