Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Umele mlieko

    Dobry den, pani doktorka
    Chcela by som sa poradit ohladne kojenia, nakolko mam uz menej mlieka , budem asi musiet postupne prejst na kupovane susene mlieko.Syncek ma 6 tyzdnov , kaka raz za 3 dni, a vecer velmi place , niekedy aj viac ako hodinu.Mozete mi prosim Vas poradit ake mlečko by bolo najvhodnejsie?? Ďakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Pekný deň prajem! Ak by ste chcela poradiť, ktoré z umelých mliek si máte vybrať, v princípe si myslím, že sú všetky veľmi podobné. Niekto sa riadi cenou, niekto odporučením dľa chute. No v podstate už väčšina mliek obsahuje prebiotiká, veľa z nich už aj probiotiká. Sunar má tukové globule, ktoré asi nemá iný druh mlieka, a údajne chutí najlepšie. Kendamil zase v poslednej dobe mamy veľmi chvália, lebo je to akési "redšie" mlieko, či, ako to povedať? Zdá sa, že je lepšie stráviteľné a aj dávkovanie je trochu iné ako na ostatných mliekach. No všetko sú to len rôzne názory rôznych ľudí. Ak dieťa dostane v pôrodnici dáke mlieko, väčšinou ostáva na tom, s ktorým začalo. A je jedno, či je to BEBA alebo Hipp alebo Nutrilon alebo Sunar. Ak to dieťaťu vyhovuje, super. Ak nie, vtedy treba skúšať, čo sadne, ale tiež nie piate cez deviate a veľmi často. Takže v princípe je to naozaj jedno, možno sa popýtajte kamarátiek, akú majú skúsenosť. S pozdravom doki Katka