Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Doplnenie otazky

    Ďakujem pekne za odpoveď.
    Ešte sa spýtam.. ako zistim že už dieťa kašle chorobné a nie len zo zabehnutia...syn má 3 mesiace..musí byť aj teplota alebo sopliky?
    Ako mam podporovať imunitu..treba aj nejaké vitaminy?
    Aké má byť správne prostredie v byte..snažím sa chodiť von aj vetrať..ale mame aj 3 psov vo vnutri
    Je dojceny..

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Dojčené dieťa nepotrebuje žiadne ďalšie podporovače imunity, jedine vitamín D. Závažnejší kašeľ je hlavne častejší, bez ohľadu na dojčenie, či odgrgávanie, častokrát býva spolu so sopľom alebo zvýšenou teplotou alebo celkovým útlmom-únavou-dieťa je aj spavejšie, menej mu chutí jesť. Vhodné podmienky pre dýchacie cesty je chladnejšia a vlhšia spálňa, resp. aspoň ten relat. chlad okolo 20°C. Každodenné vychádzky ideálne hodinu, príp. viac, ak je dieťa spokojné, resp. spí - v každom počasí sú veľmi dôelžité pre imunitný systém. Odporúčam našu knižku "Pediatria pre zvedavých rodičov", ktorú si viete objednať aj z tejto stránky Mama a ja - je tam okrem iného aj článok o imunite - ako ju posilňovať, s čím súvisí imunita, a tak. No keďže máte malé bábätko a predpokladám prvé, určite si v tej knižke nádjete toho vééééľa, čo Vám pomôže takmer so všetkým, čo budete v najbližších mesiacoch riešiť ;) Prajem pekné dni! doki K.