Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Streptokoková angina

    Dobrý deň pani doktorka, chcela by som poprosiť o radu. Syn ( 4 roky) mal streptokokovú angínu. Dostal od našej pani doktorky antibiotiká Ospen 400 na 10 dní. Liek veľmi dobre zabral, už na ďalší deň sa cítil podstatne lepšie,nemal ani bolesť, ani teplotu. Včera (po 10 dňovej liečbe) antibiotiká dobral,no dnes večer sa mu opäť zvýšila teplota na 37.5 a cíti sa zle, hrdlo ma červené . Zostala mi doma ešte viac ako polovica druhého balenia Ospenu, môžem mu ho znova nasadiť? Obraciam sa na Vás nakoľko naša pani doktorka ma momentálne dovolenku. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Bolo by asi vhodnejšie, keby ste šli zastupujúcej pani doktorke, aby Vám urobila Streptest alebo výter hrdla. No, ak inú možnosť nemáte, tak si nasaďte ten Ospen, ale správne dávkovanie a pravidelne každých 8 hodín a celých 10 dní. Takže, tak, či tak budete potrebovať lekára na ďalší predpis - bolo by preto vhodnejšie nejakého lekára vyhľadať. S pozdravom doki Katka