Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Kedy po viróze s vysokou horúčkou môže dieťa športovať?

    Dobrý deň, dcéra 6r mala v pondelok od rana horúčku cely 38, večer to vystúpilo až na 40,2… na pohotovosti jej robili maly krvný obraz plus CRP, vyšlo jej leukocytoza s neutorfiliou a CRP 30, atb nedostala… v utorok ráno sa uz v ústach objavili početné vyrazky/afty, bolelo ju hrdlo, čiže to ukazovalo bud na herpanginu alebo 7chorobu (mala drobný výsev na nohách - chodidlách a lýtkach) .. od stredy je bez teploty, ani hrdlo už neboli… moja otázka znie, v nedeľu je zaregistrovaná na detský prekážkovy beh, cca 800 M s prekážkami ako preliezanie, plazenie a pod.. súťažila by v kategórii 3-6r, čiže najľahšie podmienky - môže sa po takejto viróze už v nedeľu takejto fyzickej súťaže zúčastniť alebo radšej ešte vynechať športové činnosti? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Už je asi po súťaži, avšak z mojej strany po takomto horúčnatom ochorení by to asi nebolo najvhodnejšie. S pozdravom doki Katka