Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Kiahne

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, moje dieťa sa hralo s dieťaťom, ktorému 6 dni potom ako sa spolu hrali, začali ovčie kiahne. Boli sme von. Je možné, že sa moje dieťa nakazilo? Všade čítam, že infekčnosť začína 3dni pred výsypom. Je možné, aby sa dcéra nakazila aj 6 dní pred výsypom toho druhého dieťaťa? Normálne by mi to bolo jedno, ale za týždeň mame odletieť do zahraničia. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Je možné, že sa nakazila - ak malo to dieťatko napríklad sopeľ. Nikto by Vám nevedel povedať, či na sto percent, áno alebo na sto percent nie. No je možné, že sa nakazila, ak malo dané dieťa už vtedy nejaké príznaky ochorenia dýchacích ciest. S pozdravom doki Katka