Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Kiahne a leto

    , Autor: lilapa

    Dobrý deň, syn má už týždeň kiahne, už sú to pekné chrastičky, pravdepodobne to dostanú aj mladší synovia.

    Najstarší syn 7r, je prihlasený na plavecký kurz - oporúčate ho radšej zrušiť, nakoľko som čítala, že kiahne oslabujú imunitu

    1.7. odlietame k moru na dovolenku je to vhodné?
    Samozrejme sú stale natieraní, majú na sebe aj trička s UV ochranov, čiapky

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Čo sa týka kurzu, neviem, kedy ho Váš syn má mať, tak sa k tomu ťažšie vyjadruje. A všetko je vždy individuálne podľa dieťaťa, ako sa cíti, aký bol priebeh kiahní - je toho veľa, čo treba vziať do úvahy. Mladší synovia môžu dostať kiahne v rozmedzí 14-21 dní odkedy ochorel starší syn. A potom treba rátať 7-14 dní priebeh ochorenia. Keď už budú mať zhojené - zchrastavené všetky morfy, môžu ísť medzi ľudí - tým pádom aj na dovolenku - more má vo všeobecnosti pozitívny účinok na pokožku. Takže nejaký špeciálny problém v tom nevidím, ak budete dodržiavať všeobecne dôležité pravidlá letného režimu detí.
    https://vasaokidoki.sk/leto-teplo-deti/
    S pozdravom doki Katka