Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Uhryznutie kliestom

    Dobry den.
    Syn 4r, skolkar. Po navrate zo skolky som nasla kliesta na brusku presne tam, kde mal pas, kedze tam mal zrovna gombik, kliest bol uz mrtvy ale bolo vidno malinku ranku, teda stihol ho pohryzt si myslim. Presne tyzden na to maleho chytili sopliky. Moze to suvisiet s kliestom a kliest.encefalitidou?
    Dakujem pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Veľmi čisto teoreticky môže, ale je to málo pravdepodobné. Treba liečiť soplík, ako zvyčajne. S pozdravom doki Katka