Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Opuch a červené bolestivé lica

    Dobrý deň. Maly sa mi red dvoma dnami ráno zobudil s plačom že ho boli pri usku. Pri usku ma tvrdý opuch, bolestivý na dotyk. Lica ma červené niekedy počas dňa aj horúce a opuchnute. Teploty nemá ma len plný nos a je viac unavený. Na ORL mi.povedali že uško to nie je. Viete mi pporadiť? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Ak to nie je uchom, tak to bude najskôr zväčšená uzlinka. Avšak bude určite vhodné na to upozorniť Vášho pediatra, najmä, ak to má začervenané a teplé na dotyk. Váš pediater už zváži, či Vás pošle aj na sono alebo len odporučí postup na základe jeho vyšetrenia. Zatiaľ môžte určite dať Nurofen - v zmysle protizápalovej liečby. Tekutiny ako pri každej chorobe treba navýšiť. No keďže ho nevidím a nemám možnosť vyšetriť, je to len taký odhad. S pozdravom doki Katka