Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Návrat teploty

    Dobrý deň, 5 ročná dcéra dostala v pondelok večer chrípku, z ničoho nič vysoké teploty až 39,8… takéto takmer 40tky mala cely utorok, v stredu ráno 39,3 a zvyšok dňa do 39, vo štvrtok už bola teplota do 37,5 a v piatok už bola bez teploty… dnes v sobotu ráno sa ale zobudila a má opäť teplotu 37,6…. Je to v poriadku takýto návrat teplôt keď už cely deň predtým bola bez zvýšenej teploty? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž môže byť, že sa jej rozbieha už niečo iné - nové. Alebo na oslabený organizmus nasadla bakteriálna infekcia. Veľa závisí aj od toho, čo jej je okrem teplôt. Či má aj iné príznaky, či má dosť energie, či je inak živšia, proste aj ostatný jej stav má svoju váhu. No, ak sa zo zlepšenia, zase zhoršuje, bude určite fajn sa o tom proadiť s ošetrujúcim pediatrom. S pozdravom doki Katka