Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Zapal spojiviek

    Dobry den, po akej dobe po zapale spojiviek moze ist dieta spat do kolektivu? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nuž tieto otázky s nástupom do kolektívu sú ťažko zodpovedateľné. Osobne mamám odporúčam, aby ony vyhodnotili stav ich dieťaťa. Vy si Vaše dieťa najlepšie poznáte, kedy sa môže vrátiť do kolektívu. Ak sa má dobre, je čulé a nevykazuje už známky ochorenia - žltozelený výtok, či zlepené oči ráno po zobudení a užívalo ATB kvapky už 3 dni, nemalo by byť infekčné bakteriálnym zápalom spojiviek. Vírusový zápal spojiviek je veľmi ťažko definovateľná kategória, čo do trvania kontagiozity. A samozrejme, ak aj dieťa do kolektívu dáte, ATB kvapky treba podávať minimálne 7 dní, ak už ste začali s liečbou. S pozdravom doki Katka