Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Zbieranie

    , Autor: adel1

    Dobry den,

    V prvom rade sa chcem podakovat,uz v minulosti ste mi odpovedali a pomohli.
    Teraz mam taky "problem" a neviem ako sa k nemu postavit.
    Moje 2deti( takmer 6r a 3r dcery) nic nechcu vyhodit.Akonahle napr otvorim obal z novej zubnej kefky,sladkosti atd..vacsia si to hned vezme a skryje.Sama vravi,zeby najradsej bola,keby sme nic nevyhodili.Mladsia sa zas zobudila s krikom zo spanku,ze "Nechcem to vyhodit"- nieco podobne.
    Pritom im dame a kupime skoro vsetko,nudzou naozaj netrpia.
    Moze to suvisiet s tym,ze manzel je teraz vacsinoi pol tyzdna mimo pracovne?
    A ja niekedy trpim uzkostami( strachom o deti)
    ( vymyslela som teraz nieco take,zeby sme mohli recyklovat aj deti,mali by svoje sacky).
    Vopred dakujem za pomoc:)

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, neviem úplne posúdiť, či takéto správanie dcér má súvis s dočasnou „stratou“ otca; fakt je, že potreba istoty je naša základná potreba. A keď sa nedá uspokojiť dostatočne z jedného zdroja, ideme k inému zdroju. Môžete vyskúšať to recyklovanie, a keby nezabralo, skúste sa obrátiť na odborníkov priamo – bezplatne napríklad v Centrách poradenstva a prevencie (bývalé poradne).

    PhDr. Elena Tomková