Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Uzkostne 3,5 rocne dieta

    Dobry den, moj 3,5 rocny syn trpi viacerymi fobiami a neviem,ako mu mam pomoct zvladnut ich. Velky problem je,ze nechce jest sam,lebo sa zaspini. Uz pri malej omrvinke na ustach spusti strasny rev. A tiez ma velmi obmedzeny jedalnicek,nove jedla nechce ani len ochutnat (a to sa dokonca tyka aj sladkosti).Okrem toho sa strani ludi aj deti,nechce chodit na ziadne akcie ako napr.MDD,stale sa tlaci len domov a place (ked niekde sme,tak nechce vyskusat ziadne atrakcie ako napr.nafukovaci hrad,kolotoce,nic..), doslova sa boji ludi,aj ked niekto ide oproti,hned sa boji,ze dotycny ide za nim..dokonca ani na detske ihrisko nechce chodit,lebo on by chcel byt vsade len sam..v septembri ma nastupit do skolky a mam z toho velky stres..okrem toho sa boji aj zvierat a hlucnejsich zvukov,stale si zapchava usi (aj ked prechadza napriklad auto).. dalo by sa napisat aj viac,ale toto je to gro..dakujem pekne za odpoved

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, ospravedlňujem sa za neskoršiu odpoveď, zrejme ste sa už aj dostali k odborníkom, lebo toto si vyžaduje komplexnejšie riešenie, prajem veľa síl pri zvládaní.

    PhDr. E.Tomková