Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Krútenie koliesok

    , Autor: Balkina92

    Zdravím moj syn má 18 mesiacov a baví ho občas otočiť odrážadlo alebo auto a krútiť si kolieskami aj na odrážadle keď sedí taký krúti tým volantom ako šialený aj pri jazdení ale samozrejme dokáže sa hrať s autami aj normálne že si ich posúva len zdá sa.mi že aj pritom pozerá na tie kolieska je to v poriadku ale znak auti?
    A ešte ma veľmi rád keď niečo otvorí napríklad šuflík niečo tam položí a zase zavrie a takto to.zopakuje aj 5-10 krát je to normálne?

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, diagnózu autizmu musia urobiť odborníci na základe dôkladných vyšetrení a dlhodobého pozorovania. Výskyt jedného alebo dvoch príznakov nemusia nič znamenať. Možno Vám v orientácii pomôže táto stránka:
    https://www.neviditelni.sk/prve-rizikove-prejavy-poruch-autistickeho-spektra/

    PhDr. Elena Tomková