Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Stále tá istá hra

    , Autor: Bebe7

    Dobrý deň, mám 2 ročného syna, ktorý sa celý deň hrá na smetiara. Ráno sa zobudí a hneď ide k smetiarskemu autu, s ktorým sa hrá, takisto doobeda, poobede. Od nás rodičov chce, aby sme m plnili koše (k autu boli 2 smetiaky, ale aj z iných nádob si robí koše). Aj vonku si všíma najmä smetiaky, keď vidí smetiarov, je úplne vo vytržení radosti.
    Keď už sa rozhneváme a dôrazne mu povieme, že má aj iné hračky, tak si zoberie knihu, kde sú smetiari či chce kresliť, ale najmä koše.
    Viem, že deti sú smetiarmi fascinované, ale už sa mi to zdá príliš a neviem či je to úplne normálne.
    Ďakujem

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň,

    Píšete len o jeho záujmoch, hre; ktoré sa zdajú byť veľmi rigidné. Tento príznak sa vyskytuje v diagnóze autizmus. Nepíšete o jeho emočných reakciách, komunikácii – to sú ďalšie vodítka, či je potrebné špecializované vyšetrenie pre syna. Je dobré, ak sa porucha zachytí včas a dieťaťu sa tak poskytne adekvátna starostlivosť. Viac informácií vám poskytnú cez konzultačné hodiny napr. v špecializovanom centre Andreas.
    PhDr. Elena Tomková