• Essentiale

    Dobrý deň,

    Pociťujem mierne svrbenie tela. Boli mi preto realizované pečeňové testy a predpísaný Essentiale.
    Stihla som si dať 2 tabletky Essentiale.

    Volala som na výsledky podvečer a bolo mi povedané, že biochémia aj krvný obraz sú našťastie v poriadku. Pýtala som na to Essentiale a že mám brať ako som sa dohodla s doktorkou. No pozerám, že v správe mám, že podľa odporúčaní.

    No lenže teraz nerozumiem, ktoré je to odporúčanie- prvotne mi to naordinovali preventívne pred výsledkami. Poradňu mám v stredu.

    Chcem sa preto opýtať, mám to brať zatiaľ preventívne? Nemôže to uškodiť ? Neviem ako postupovať.

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    pri svrbení tela nemá absolútne žiadny význam vyšetrovať pečeňové testy a podávať essentiale. Svrbenie v tehotnosti spôsobujú žlčové kyseliny, ktoré sa ukladajú do kože a pri vysokých hladinách v krvi môžu ohroziť vývoj plodu.
    Preto jediné čo má význam je stanovenie hladiny žlčových kyselín PO JEDLE, nie nalačno.
    Ak sú zvýšené, podáva sa liek Ursosan.
    Exxentiale nemá žiadny význam, našťastie neškodí.