• Palpacne vysetrenie

    Dobry deň,

    Asi blbá otázka ale môže palpacne vysetrenie spustiť pôrod? Bola som na kontrole a prišlo mi že strasne hlboko ma vyšetrovali prstom (nebolelo to), je možné takéto neúmyselne spustenie pôrodu ak sa veľmi pichá do krčka?

    Veľmi sa bojím spustenia pôrodu. (Som v 8 mesiaci)

    Dobrý deň,
    existuje hmat, pomocou ktorého sa zvyšuje šanca na pôrod, ale iba u tehotnej, ktorá má "pripravenú" maternicu k pôrodu, teda väčšinou v termíne. Bežné vyšetrenie pôrod nespustí.