• Sumamed

    Dobrý deň prajem. Prosím Vás som v 11+1 týždni tehotenstva a boli mi zistené chlamydie. Lekar mi predpísal atb sumamed 500, 2 tabletky jednorazovo. Chcem sa spýtať nemôže toto užitie atb poškodiť plod a nie je ti pre dieta silná dávka jednorazovo? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    toto antibiotikum je neškodné a jednorázová liečba je na chlamýdie v podstate neúčinná.
    Ak máte pozitívny ster z krčka na chlamýdie, je vhodná dlhodobá liečba, vrátane sexuálneho partnera.