Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Sumamed + zrazanlivost krvi

  , Autor: ninka13

  Dobry den pan doktor,mam dve otazky :

  som v 19tt tehotenstva a mam zapaleny nosohrtan a dutiny... silna nadcha,zlty hlien ale lekarka povedala,ze zatial nemam brat antibiotika (nemam teplotu)ale pre istotu mi predpisala sumamed keby sa to zhorsilo (ide vikend) . Su bezpecne? (mam alergiu na penicilin)

  a druha cast otazky- mam geneticku trombofilnu mutaciu MThfr -heterozygot- v 10tt som bola na hematologi a vysledok bol-nebol dovod riedenia krvi po kompletnych testoch - iba kyselina listova +femibion . kontrolu mam v 21tt ale chcem sa spytat ci zapal-infekcia alebo antibiotika nemozu sposobit vyssiu zrazanlivost a ohrozit tehotenstvo? na to som sa zabudla spytat u lekara....

  Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  sumamed je bezpečný.
  Mutácia MTHFR je veľmi častá a nevýznamná, hlavne ak je to heterozygot, zabudnite, že to máte, nemáte žiadne zvýšené riziko oproti bežnej populácii.