• Dĺžka krcka

    Dobrý deň,

    podľa poslednej MS som tehotná 18+3tt, podľa meraní je plod väčší 20tt.
    Beriem magnezium, nakoľko som pociťovala take ťahavé bolesti. Tie prešli úplne. Včera som bola však na pohotovosti, nakoľko som cítila jemný tlak na konecnik. Pred 2 týždňami mi môj gynekológ ultrazvukom nameral dĺžku krčka 4cm, včera mi namerali 3,3cm. Dali mi progesteron na vkladanie. Avšak pri meraní sa mi veľmi chcelo čurať. Mohlo to mat vplyv na odchýlku merania? Vraj odchýlky sú v meraní bežné. Inak je krčok zatvorený a bolo mi povedané že je to normálny nález.

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    krčok sa musí merať pri prázdnom močovom mechúri a dlžka 33 mm je normálna dlžka krčka.
    Ak je plod väčší, musí sa poriadne skontrolova´t termín pôrodu podľa prvého ultrazvuku.