• Klesajúce hcg

    dobry den, som v nemocnici kvoli podozreniu na mimomaternicove tehotenstvo. Poslal ma sem moj gynekoog kvoli pomalemu rastu hcg. V nemocnici som od štvrtka - vtedy bolo hcg 1222. Začala som špiniť a krvacat. Po necelych 48 hodinach kleslo hcg na 933. V maternici ani mimo maternice nič nevidia. Myslite že to vyzera ako mimomaternicove alebo skor ako potrat? Bude podla vas potrebny nejaky zakrok ak sa krvacanie same spustilo a hcg klesa? Bolesti nemam. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    na to sa nedá odpovedať, v každom prípade je to neprosperujúca gravidita a je potrebné dosledovať hladiny HCG do negativity.
    Ak by neklesali, je možné Vás zaliečiť pomocou metotrexátu, tak ako je to v štandardnom oporučenom postupe.