• Sinistropozícia žaludka

    , Autor: 5L

    Dobrý deň, na 4D Sone bolo zistená sinistropozicia žalúdka môjmu dieťatku. O čo prosím ide a aké sú prognózy pri tejto diagnóze?
    Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň,
    sinistropozícia znamená, že je žalúdok umiestnený v ľavej časti bruška plodu, čo je normálny nález. Nie je to diagnóza ale popis normálnej situácie. Predpokladám, že ste si za 4D ultrazvuk zaplatili nemalú čiastku a vidíte, nikto Vám nič poriadne nevysvetlil, naopak iba Vás vystrašili.