• Nepravidelná srdcová aktivita

    Dobrý deň pán doktor,

    Aktuálne som 35tt+2dni, cca dva dni pozorujem ked si ľahnem na ľavý bok nepravidelnú srdcovú aktivitu, srdce mi začne byt nepravidelne a je to veľmi nepríjemne. Ked polohu zmením, tak po predychani alebo úsilnom odkaslani to prestane. Stretávate sa s takýmito stavmi pri tehotných prosím? O co by sa mohlo jednať? Je to nebezpečne pre mna a pre babatko? Ďakujem veľmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    pri polohe na ľavom boku môžete dráždiť tzv. blúdivý nerv, ktorý spôsobuje pocit búšenia srdca a nepravideľný pulz. Nie je to nijako nebezpečné a nemusíte sa stresovať.