• Pásový opar v tehotenstve

    Dobrý deň pán doktor. Som na začiatku 18 týždňa tehotenstva a pred 2 týždňami som prekonala covid. 3 dni som bola zdravá a začala mi hnisava angína - pozitívny streptokok v hrdle. Na to mi bol nasadený Zinnat 500. Ešte v ten deň pred užívaním Zinnatu sa mi na prsníku a na chrbte začali tvoriť červene svrbivé fľaky, ktoré sa zmenili na pluzgieriky a na na chrbtovej časti vystrelujuca bolesť do hrudníka. Všeobecná doktorka to zhodnotila ako pásový opar a chce mi predpísať Herpesin 400. Chcem sa spytat na váš názor, či je možné užívať Zinnat 500 súbežne s Herpesin? Alebo si pásový opar mám potierat mastickou Herpesin a užívať thiamin vitamín a dúfať, že to prejde. Ďakujem za vašu radu.

    Dobrý deň,
    liečbu možno kombinovať, herpesin sa v tehotnosti považuje za bezpečný. Pri včasnom nasadení skracuje dobu liečby a lokálne mastičky sú v podstate neúčinné.