Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Vhodne zložky

  , Autor: Miminkuska

  Dobrý vecer pán doktor, chcela by som sa Vás opýtať ohľadne užívania kolagenu určeného pre ženy a dojciace ženy, nakoľko mi začali veľmi vypadávať vlasy. Posielam zloženie dvoch kolagenov, ak by ste sa na to vedeli pozrieť či subjekt zložky vhodne pre ženu počas tehotenstva.
  1. Kolagén Venira
  Zloženie: Hydrolizovaný kolagén, regulátor kyslosti: (kyselina citrónová, hydrogénuhličitan sodný), Citrát horečnatý, Acerola (25% vitamínu C), prírodná aróma, hyaluronát sodný, náhradné sladidlo: (steviol-glykozidy rebaudisol A 98%), chlorophyllin extrakt (prírodné zelené farbivo), bisglycinát železnatý, bisglycinát zinočnatý, nikotínamid, bisglycinát meďnatý, kobalamín, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, kyselina listová.

  2. Kolagén Orin
  Hodnoty sú uvádzané v denných dávkach: Bioaktívne kolagénové peptidy (2500 mg), vitamín C z aceroly (50 mg), vitamín B2 (1,2 mg), vitamín B6 (1,2 mg), vitamín B1 (1 mg), kyselina listová (200 μg), vitamín B12 (2 μg)
  Prírodné sladidlo: glykozidy steviolu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ani jeden z preparátov neobsahuje deriváty vitamínu A, ktoré sú v tehotnosti potenciálne nebezpečné. Ten druhý preparát obsahuje iba overené látky, preto mi príde v tehotnosti prijatelnejší.