• Týždne tehotenstva

    Dobrý vecer pán doktor.
    Ja mám na Vás otázku ohľadne počítania týždňov tehotenstva, nakoľko už v tom mám chaos. Som momentálne presne 20+1, a chcem sa opýtať či sa to teda ráta ako 20 týždeň až kým nebude 21+0, alebo je to považované už ako 21 týždeň, a tým pádom keď bude 21+1 sa to bude rátať už ako 22 týždeň tehotenstva? Alebo ako 21? Všade to je písané inak, preto sa radšej chcem opýtať odborníka. Vopred Vám dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    to je dobrá otázka, je v tom trocha chaos. Ale ak sa budeme riadiť našim kalendárom, tak hoci máme rok 2024, berieme toto už ako 21. storočie, preto sa týždeň 20+1 berie ako bežiaci 21. týždeň. Prípadne to označujeme ako 20. ukončený týždeň.