• Chôdza

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa spýtať či sa dá nejakým spôsobom riešiť V 38 tt neskutočná bolesť panvových kostí, so svojim gynekológom som to konzultovala samozrejme rozumiem že panva sa pripravuje na pôrod a uvoľňuje sa relaxín, bolest je ale taká že nemôžem už druhý týždeň chodiť a spat a boli to pri sede, ľahu, chôdzi stále. Chcem sa spýtať či by nebolo vhodne navštíviť pôrodnicu v ktorej chcem rodiť a prebrat to pripadne na príjmovej ambulancii, alebo naozaj mám len pretrpieť ešte dva týždne tehotenstva v bolestiach.

    Dobrý deň,
    túto bolesť najčastejšie spôsobuje rozídenie kostí spony, pri chôdzi sa okraje kostí trú o seba a spôsobujú veľké potiaže.
    Pomôcť môže sťahovací tehotenský pás a aj rehabilitácia, ktorú však zrejme v 38. týždni ťažko zoženiete, ale skúste sa popýtať, či máte v okolí fyzioterapeuta, ktorý sa týmto zaoberá.