• Užívanie Duphastonu

    Dobrý deň pán profesor. Momentálne som 4+4, Dr mi po USG odporučila Duphaston 2x1 na podporu tehotnosti. Je to ok? Stretla som sa s info, že pri tehotnosti s chlapcom je pri ňom predispozícia na hypospadiu uretry. Nebol by vhodnejší Utrogestan?
    Dakujem za spätné info

    Dobrý deň,
    užívanie akéhokoľvek lieku musí mať opodstatnenie a ak máte normálnu tehotnosť, nevidím dôvod ani na Duphaston ani na Utrogestan.
    Jedna veľká observačná štúdia nepotvrdila zvýšené riziko vrodených vád pri Duphastone, iná potvrdila zvýšené riziko, ak sa Duphaston používal u žien pri umelom oplodnení, a bolo tam aj riziko hypospádie.
    Nič neužívajte a bude to tak najlepšie. Gravidita 4+4 vôbec ani nemá byť pod dohľadom lekára.