Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Sinupret

  , Autor: Veroniče

  Dobrý deň, je užívanie Sinupretu v tehotenstve bezpečné? Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v súčasnej dobe nemáme dôkazy, že by Sinupret poškodzoval vývoj plodu, alebo zasahoval do priebehu tehotnosti. Ak je jeho podanie indikované, môže sa v tehotnosti podávať.

Podobné otázky

 • Sinupret v prvom trimestri

  , Autor: Maria92

  Dobrý deň, som v 8. týždni tehotenstva a už 12 deň sa trápim s upchatým dutinami, ktoré mi vznikli z nadchy. Boli ma strašne hlava a mám zalahnute v uchu. Prosím môžem si dať sinupret tablety ? Používam vyplachy slanou vodou, detsky nasivin ale nič nepomáha.:-(

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takáto samoliečba nie je úplne ideálna, bolo by vhodné vyšetrenie špecialistom. Sinupret je po prvom trimestri bezpečný, do 12. týždňa by sa mal podávať iba výnimočne, po vyšetrení.

 • Kašeľ

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcem sa opýtať čo je bezpečné na užívanie v tehotenstve (24tt) proti suchému kašľu (Stoptussin, Sinupret, ...), popri čajoch proti kašľu. Ďakujem.

 • choroba na zaciatku tehotenstva

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,
  Chcem sa opytat, som na zaciatku tehotenstva v 4 tyzdni, a prekonala som nedavno nadchu, pri ktorej som uzivala sinupret kvapky. Moze choroba a tie kvapky nejako uskodit? a stale mam este suchy kasel, co mozem brat?
  dakujem
  livia

 • Viróza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  som v 14. týždni teh. a asi od stredy min. týždňa som začala mať upchatý nos,neviem dýchať, troška aj kašlem, teploty zvýšené nemám. Beriem Hedelix, Sinupret, Bioparox a kvapky do nosa, naparujem sa, ležím. Keďže ani po týždni nevidím žiadne zlepšenie, chcem sa spýtať do akej miery je nebezpečné užívanie antibiotík, resp. či môže viróza ohroziť plody? (okrem spomin. liekov beriem Duphaston, kvoli slabemu zakrvacaniu v 8. týždni.,odvtedy nekrvácam)

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pomóóc, nechápem, trošku kašlete a máte ucphaný nos a vy beriet 4 lieky a naparujete sa. Farmaceutický priemysel má určite radosť.
  Viróza sa antibiotikami nelieči, na upchatý nos sa neumiera, ja si dávam iba čaj s medom a prejde to, bežná viroza nič neohrozuje.