• Krvácanie

    , Autor: Fialka444

    Dobrý deň pán profesor, chcela by som sa opýtať na nález, od 20 g.t. mam krčok na pohmat mäkký, dla knížky hrdlo vzadu 2cm, cervikometriou mal vždy nad tých vašich opakovane spomínaných 2.5 cm, 2x som bola preliečená na mykózu….t.č. som v 28 g.t, predvčerom som ľahko zakrvácala hnedou krvou bez pridružených iných subjektívnych ťažkostí, následne sa to neopakovalo, na pohotovosti bola vylúčená nejaká viditelná patológia, hematóm nemám, placenta nízko nie je….na dnešnej kontrole krčok stále mäkký, dla knížky hrdlo vzadu už len 1cm, len pre špic prsta, cervikometriou 3.1 cm, ordinovaný progesterón 200mg na večer a telesné šetrenie…… Chcela by som sa opýtať na možnú príčinu krvácania a aké je potencionálne riziko predčasného pôrodu…. ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    riziko predčasného pôrodu máte rovnaké ako ostatné tehotné (ak je dobre meraná cervikometria) a príčinu krvácania takto nezistím, môže to byť z krčka, z pošvy (pri mykoze) alebo aj z vnútra maternice (okraj placenty). Ak sa to neopakuje, riziko komplikácii je malé,