• Dopegyt

    , Autor: Tina-anik

    Dobrý deň pán doktor,
    od cca 20tt užívam dopegyt (najskôr dávka pol tabletky 1x denne) neskôr mi dávku navýšili z dôvodu stúpajúceho tlaku (najmä spodného), aktuálne som v 36tt a som na 3 tabletkách denne. Nemám pocit, že by mi nejak znižoval tlak, vrchný sa mi udržuje v norme medzi 110-130 a spodný mi robí problémy (85-95), diastolický tlak som mala vyšší aj pred tehotenstvom. Opuchy nemám, ani bielkoviny v moči. Aktuálne mi lekárka nastavila dopegyt na 2-1-2, je v tehotenstve táto liečba vhodná? Boli mi robené pred týždňom aj prietoky a tie boli v poriadku.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    je to už pomerne vysoké dávkovanie, v prvom rade je potrebné vylúčiť preeklampsiu minimálne vyšetrením moča v laboratóriu.
    Dopegyt je v tehotnosti bezpečný, nebezpečná by bola preeklampsia, ak by sa jednalo o ňu.