• Špinenie

    , Autor: Michaelita

    Dobrý deň, pán doktor,
    Chcela by som sa spýtať na špinenie počas tehotenstva. Som na začiatku 8.tt. ale už približne 2 týždne spinim, na začiatku to bol svetlo ružový výtok, potom sa objavilo aj krvácanie tmavo červenej farby a teraz skôr výtok do hneda a bolesti v podbrušku. Bola som aj na pohotovosti aj u svojho gynekológa. Obaja pred týždňom potvrdili, že je všetko v poriadku a doktorka mi nasadila duphaston 2x1. Lenže stále to neprestáva a už týždeň špinim každý deň. Môže to byť niečo vážnejšie? Už som raz potratila a mám z toho obavu.
    Prípadne pomohol by mi ascorutin alebo to môže uškodiť plodu?

    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    takéto špinenie môže znamenať hroziaci potrat, ale nedá sa to nijako ovplyvni´t, ak sa má plod potratiť, tomu sa nedá zabrániť. Nie sú presvedčivé dôkazy, že Duphaston by znižoval riziko potratu, ale dáva sa ako jediná možno účinná liečba. Ascorutin nemá význam. Treba počkať ako sa situácia vyvinie.