Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Farbenie vlasov

  , Autor: Veve1020

  Dobrý deň, chcela by som sa spytat, som v 21.týždni tehotenstva a chcela by som si dat zafarbiť vlasy na svadbu. Moja kadernicka však používa farbu s amoniakom. Hrozí nejaké riziko pre bábätko?
  Dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tieto farby sa v tehotnosti neodporúčajú, pretože amoniak pri pokusoch na zvieratách ovplyvnil vývoj mozgu ich plodov. Ale samozrejme boli používané vysoké dávky, vysoko prevyšujúce dávku vo farbe.
  Ale chýbajú jasné dôkazy o bezpečnosti farieb s amoniakom, preto sa odporúča sa im vyhnúť.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo a návšteva kaderníctva

  , Autor: nonka84

  Dobrý deň pán doktor,
  som v 12. t.t....Chcela by som sa opýtať, či je počas tehotenstva možné navštíviť kaderníctvo, pýtam sa kvôli všelijakým chemickým výparom a prostriedkom, ktoré sa v kaderníctve používajú..A tiež farbenie vlasov je možné..?
  Ďakujem za odpoveď, s pozdravom Kováčová

 • Farbenie vlasov v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa opýtať čo je pravdy na tom, keď sa hovorí, že počas tehotenstva by si žena nemala nechať farbiť vlasy. Väčšina farieb obsahuje chemické látky, ktoré sú vraj škodlivé pre plod. Alebo to závisí od štádia tehotenstva? Ja som v 21.týždni...
  Ďakujem za odpoveď

 • kojenie a farbenie vlasov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Vážený pán doktor, mám trojmesačnú dcérku, ktorú kojím. Chcela by som na vlasy použiť tónovací šampón, ktorý obsahuje peroxid vodíka, amoniak. Je to bezpečné?Neprechádzajú tieto látky do mliečka?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  amnoniak sa v tehotnosti tradične nedoporučoval. Pri kojení sú vlasy zraniteľné a často padajú, osobne by som farbenie aj z tohoto hladiska nedoporučil.

 • farbenie

  , Autor: janik22

  Dobrý deň. Som v 16 týždni tehotenstva a chcela by som si dať melír, ale počula som, že farbenie vlasov v tehotenstve sa nemá? Tak neviem, či si ho možem dať, alebo mám vydržať do porodu. Dakujem