• Bolesti hlavy

    , Autor: Veve1020

    Dobrý deň, rada by som sa informovala ohľadom migrény v tehotenstve. Nikdy predtým som nemala s migrénami problém, ani dokonca s klasickou bolesťou hlavy. Bolievala ma veľmi málo.
    Aktuálne som v 5.mesiaci tehotenstva a posledne 2-3 týždne mávam celkom často migrény- niektoré prejdú rýchlejšie, niektoré trvajú celý deň.

    Viete mi prosím poradiť, ako si uľaviť od bolesti, resp.či sa im dá nejako vyhnúť?
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    bolo by dobré zapátrať po príčine bolestí, či náhodou nemáte anémiu, alebo vysoký tlak krvi, alebo nejakú cievnu príčinu, pretože ak ste bolesťami začala trpieť až teraz, nemusí sa jednať čisto o migrénu. Vhodné je neurologické vyšetrenie a možno aj magnetická rezonancia mozgu.