• Riziko potratu

    , Autor: nes1

    Dobrý deň pán doktor,

    chcela by som sa opýtať, či dlhšie sedenie v aute ( 3-4 hodiny každý druhý deň ) počas 10 dní a tiež denná chôdza niekoľko km denne môže prispieť k zvýšenému riziku potratu v prvom trimestri ? Jeden potrat už som prekonala. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    nie, takétho bežné aktivity nijako nezvyšujú riziko potratru. Naopak, kľudový režim je škodlivý a zvyšuje riziká rôznych komplikácii, ako je tromboza a podobne.