Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Občasné pichanie

  , Autor: Atina

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, dnes občas cítim pichanie na pravej strane podbruška. Som v 31.tt, v stredu idem na poradňu. To pichanie sa vyskytuje občas. Bábätko sa hýbe, inak mi nič nie je. Neužívam magnézium, magnerot, nemala by som? Ak áno, ktoré?
  Užívam len Maltofer a Femibion 2 a pijem vodu magnézium.
  Ďakujem za radu

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor: Viktorka1

  Dobrý den som v 17 týždni tehotenstva a mam kŕčovite bolesti v podbrušku občas až take pichanie mam pocit ako keby som mala dostať menštruáciu už asik týždeň užívam clexan 0,4 a progestanalle 200mg jemu ráno a jednu večer. Sú takéto bolesti normalne?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  krčovité bolesti nie sú normálne, občasné pichanie áno. Ak by sa bolesti opakovali a boli intenzívne, je potrebné vyšetrenie, najmä ak by sa pridalo aj krvácanie.

 • Pichanie v posve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, chcela by som sa opytat. Som v 32tt. a obcas ma pichne alebo striekne v posve a obcas ma strieka v pravej nohe. je to ok? Dakujem za odpoved.

 • unik mocu?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den pan doktor.chcem sa spytat.som v 33tt a mavam stale mokre nohavicky,niekedy presiakne aj na nohavice.sem tam je to biele ako vytok,ale vadsinou priesvitne zo zapchom.moze to byt,len taky silny vytok,alebo unik moca alebo odtejkanie plodovej vody?mavam obcasne niekedy kazdy den pichanie na pravom boku,v noci,ked sa otacam az krce.je to len roztahovanie maternice?a tlaky na spodku v okoli pyskov a hrazdy a ked sa postavim tak ma taha brucho na spodku je to bezne?dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  možu to byť všetky uvedené možnosti, dajte si vložku a ak sa premočí navštívtegynekologa.
  Občasne pichanie vpodbrušku je v tehotnosti normálne.

 • bolest

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Niekedy mávam občasné pichanie na pravej strane v podbrušku,som v 11.týždni tehotenstva.je vsetko v poriadku?Nešpinim ani nekrvacam je to 2 tehotenstvo...Dakujem za odpoved.Veronika

 • dalsie tehotenstvo

  , Autor: siemana

  Dobrý deň pán doktor som uz piaty mesiac po kyretazi kvoli miissed abortion a velmi tuzime po dalsom babätku ale mám zvysenú sliznicu a obcasné pichanie na maternici,doktor mi povedal ze sa to upraví samé mozno sa to uz samé upravilo ako dlho mám este cakat?