• Dĺžka

    Prikladám rozmer.BPD :4.40.
    OFD: 5,76
    HC: 16,11
    AC:14,08
    TAD:5 ,00
    APAD: 3,86
    FL: 2,99
    NBL: 5,94 ,. T.c 20 w 3 d,. GA:19w2d,. Value 285 gr,morfologicky usg je to v poriadku keď týždeň mešká s vývojom posielajú má odber plodovej vody,a na infekčné odbery Torch

    Dobrý deň,
    tak to mení situáciu, celkovo je plod menší, aj hlavička, bruško aj stehenná kosť, všetky rozmery sú podľa WHO tabuľky pod 10 percentilom. Je potreba poriadne skontrolovať termín pôrodu podľa prvého ultrazvuku v 10.-12. týždni, či náhodou nie je dieťa mladšie (otehotnela ste neskôr), ak termín sedí a plod je naozaj takto symetricky menší, je na zváženie naozaj odber plodovej vody aj odber infekčných markerov (TORCH), pretože takéto včasné zaostávanie v raste môže znamenať aj genetickú chybu alebo infekciu. Samozrejme vo väčšine prípadov je to iba varianta normy, proste dieťa je menšie.