• keď dieťa nesaje

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať, neviem si poradiť, som zúfalá. Porodila som predčasne v 34 tt. dieťa 2100 g nemuselo byť ani v inkubat, inak je zdravotne v poriadku len nesaje s prsníka. Bolo pár dní na infúziach aby moc neschudlo keď sa narodilo a nesalo. O dieťa je z pediatric hľadiska postarané. Ja len neviem čo mám robiť s mojimi prsníkmi. Nalievajú sa moc, bolia, narobili sa mi hrče. Odsávala som si a dieťaťu skúšam teraz doma po prepustení z pôrodnice dávať maters mlieko z fľašky. To troška vypije. No s prsníka nechce sať. Je drobunký má práve 2400 g. a nevládze utiahnúť z prsníka. Odsávačka sa mi týmto maximálne sprotivila. Priznávam, nebola som psychycky pripravená, že môžu nastať problémy s tým, že dieťa nebude sať. Celé tehotenstvo som si čítala všetko možné o tom ako byť dobrou mamou, ako je úžasné kojiť a moje DIEŤA NESAJE. O tomto som sa nikde nedočítala, o tom keď prematúrne dieťa nesaje mám pocit, že nie je dosť atraktívne písať. Mala som teplotu 38. Som ubolená a prsia bolia ako šlak, neviem čo robiť so sebou. Zajtra sa chystám zahodiť odsávačku a zájsť kúpiť do najbližš lekárne umelé mlieko. Ale čo mám robiť ja s mojimi prsiami? 2 dni už chodím stiahnutá elastic obvezom. Teraz by som chcela byť aspoň na týždeň CHLAP. Som zúfalá. S laktačnou poradkiňou som sa stretla raz a mala som pocit, že mi moc neporadila. Bolo to pred pár dňami, v deň keď ma prepstili s pôrodnice domov. Keď som o mojom probléme (že dieťa nesaje),hovorila s lekárom gynekológom ešte v pôrodnici tesne pred tým než ma prepustili domov, tak povedal, že sa to doma upraví mám byť trpezlivá. Prešiel týždeň a nič. Dieťa nesaje s prsníka a prsia bolia, mávam teplotu 38, odsávačka sa mi sprotivila a zúfalstvo sa stupňuje. Doma sa babky doslova " bijú o to ktorá bude pestovať vnúčatko. Tak starostlivé babky tiež nech si popestujú, a vybrala som sa na pár hodín do mesta, povybavovať si veci. Prídem domov po 4 hodinách a ááááu moje prsia. MŇA TOTIŽ NEOBMEDZUJE MOJE DIEŤA, TO JE FAJN, ALE MŇA OBMEDZUJÚ MOJE PRSIA, keď nemôžem ani na 3 -4 hodinky ísť z domu aby strašne neboleli a nestúpla mi teplota. ako mám správne postupovať? ďakujem za každú radu.

    Dobrý deň,
    toto je presne dosledok militantných článkov na internete, že žena ktorá nekojí je rovno krkavčia matka.
    Nič sa nedeje, ak sa nedarí a ste z toho takto psychicky zničená, prestaňte kojiť a prejdite na umelú výživu.
    Čo sa týka zníženia tvorby mlieka - prsníky si neodsávajte, nedráždite, stiahnite obvazom a znížte na 2 dni príjem tekutín, malo by sa postupne mlieko stratiť, ak nie, dajte si predpísať lieky u Vášho gynekológa.