• Infekcia v tehotenstve

    Dobrý den,
    som uz siesty tyzden hospitalizovana pre hroziaci predcasny porod, hospitalizovana som od 24+4, prve 4 týždne som bola otvorena na 1 cm a kvoli infekcii (zial neviem akej), ma liecili amoxycilinom spolu s macmirorom, + salbutamol a isoptin, ďalsie dva tyzdne som otvorena uz na 3 cm a v kultivacii nasli e.coli a enterococus fecalis, tak uzivam dalsie antibiotika, + infuzie gynipral, kedze mi od začiatku zaroven tvrdne brusko, lekari pripisuju tento môj hroziaci predcasny porod infekciam, vraj som s tym uz otehotnela, nemala som vsak ziadne problemy, v prvom trimestri mi bola robena kultivacia, v tehotenskej knizke mam zapisane e. coli, ale liecena som nebola,

    Chcem sa teda opytat, ci mohli alebo mozu mat tieto infekcie negativny vplyv na vyvin plodu, ci mohlo dojst k nejakemu poskodeniu, pripadne, ci moze byt dieta ohrozene pri porode

    Dobrý deň,
    síce sa vie, že infekcie sa podieľajú na predčasnom porode ale nevie sa, ktoré presne a ako, a je divné, prečo u niekoho sposobia predčasný porod a u niekoho nie. Uvažuje sa o mnohých faktoroch, vačšinou však je to zatiaľ iba na úrovni teórie, antibiotická liečba je veľmi sporná.
    Ak nemáte iné príznaky infekcie (teploty, zvýšené laboratórne hodnoty) tak je riziko poškodenia plodu infekciou malé.