Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • pečeňové testy?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,

  momentalne sa nachadzam v 35 tyzdni tehotenstva. Asi pred mesiacom ma zacalo svrbiet cele telo, tak som poprosila o pecenove testy, vysledky boli uplne v poriadku. Svrbenie vsak stale pretrvava s mensimi ci vacsimi prestavkami. Rano sa niekedy zobudim s uplne opuchnutymi dlanami a ploskami, ktore velmi svrbia. Chcela by som sa opytat, ci si myslite, ze je nutne aby som opat poziadala o pecenove testy, velmi sa bojim, aby sa nieco nestalo babatku. Velmi pekne dakujem za odpoved.

  Kristina

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hladina pečeňových testov nesůvisí so závažnosťou tehotenskej cholestázy, aj pri normálnych hodnotách môže ísť ozávažné ochorenie. Určite je potrebné sledovanie, liečba Ursofalkom a možno aj skorší pôrod.

Podobné otázky

 • pečeňové testy

  , Autor: alexa003

  Chcela by som sa spýtať - robia sa štandardne pri tehotenstve aj pečeňové testy? Teraz som v 33. týždni a začalo ma svrbieť telo. Počula som, že to môže byť dôsledok intrahepatálnej cholestázy. Sú moje obavy opodstatnené? Mám si u doktora vyžiadať, aby mi spravil tieto testy?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  neorbia sa. Ale ako náhle Vás svrbí telo, tak sa jedná o tehotenskú cholestázu a vtedy je potrebné vyšetrenie pečeňových testov, liečba Ursosanom a možno aj skorší porod.