• pečeňové testy?

    Dobry den pan doktor,

    momentalne sa nachadzam v 35 tyzdni tehotenstva. Asi pred mesiacom ma zacalo svrbiet cele telo, tak som poprosila o pecenove testy, vysledky boli uplne v poriadku. Svrbenie vsak stale pretrvava s mensimi ci vacsimi prestavkami. Rano sa niekedy zobudim s uplne opuchnutymi dlanami a ploskami, ktore velmi svrbia. Chcela by som sa opytat, ci si myslite, ze je nutne aby som opat poziadala o pecenove testy, velmi sa bojim, aby sa nieco nestalo babatku. Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Kristina

    Dobrý deň,
    hladina pečeňových testov nesůvisí so závažnosťou tehotenskej cholestázy, aj pri normálnych hodnotách môže ísť ozávažné ochorenie. Určite je potrebné sledovanie, liečba Ursofalkom a možno aj skorší pôrod.