Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • pohlavie

  , Autor: nika22

  Dobry den,chcem sa spytat,som v 28tt a lekar mi len teraz zistil pohlavie dietatka,predtym nechcelo ukazat,chcem sa spytat je spolahlive,ked to urci na 90%?
  Na 90% je to iste?urcil mi dievcatko,ale malo spojene nozicky,tak moze to byt aj chlapcek?

Podobné otázky

 • pohlavie dietata

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor už som vám písala,no neodpísali ste mi,chcem sa teda ešte raz opýtať čo znamená v materskej knižke v kolonke pohlavie dieťaťa DCK=50?Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

 • Skratka DCK

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,chcem sa spýtať čo znamená DCK=50 v tehotenskej knižke pri pohlaví dieťatka?Nemôžem to totiž nájsť nikde na nete,pohlavie nám síce môj doktor povedal,ale v knižke je uvedená skratka.Ďakujem vopred za odpoveď.Prajem pekný deň,teda už podvečer.

 • ultrazvuk

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň chcem sa Vás opýtať kedy je možné vidieť na ultrazvuku pohlavie dieťatka som 23.týždni a zatiaľ to neviem a či mi ho moja gynekologička povie alebo sa jej to mám opýtať ja . Ďakujem

 • sono v 30tyz.

  , Autor: barbara088

  dobry den.Chcem sa vas opytat ci su tieto vysledky v poriadku-Tyzden podla PM 30+0,
  BPDxFOCD:76-29+5
  AC:232-27+4
  FL:55,8-29+3
  frekvencia srdca+
  poloha plodu:hlavickou
  placenta lokalizacia:ZS-1
  plodova voda je v norme,Zodpoveda g.t.29+1......vsetky testy mame ok,aj testy na glukozu su v poriadku,pohlavie dievca.vopred dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bruško je trošku menšie ale stále je to v rámci tolerancie a plod je symetrický. Maximálne by som zvážil kontrolný ultrazvuk za 14 dní.

 • 3D ultrazvuk - zbytočnosť, riziko?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, čo si myslíte o 3D ultrazvuku. Boli sme presvedčení, že chceme ísť a vidieť bábo aj týmto spôsobom, keď už nám to doba umožňuje, ale veľmi ma odradila sestrička u gynekológa, ktorá sa pohoršovala nad tým, že chcem ísť dieťa zbytočne vystavovať žiareniu a že na čo to chceme... Existuje nejaké riziko pre dieťa pri 3D alebo 4D ultrazvuku? Ďalší dôvod bol aj ten, že sme chceli vedieť pohlavie bábätka, lebo môj doktor sa v 23.týždni vyjadroval, akoby to bola rarita vedieť to v tomto štádiu identifikovať...aj keď viem, že to nie je tá najdôležitejšia informácia, predsa len nás to zaujíma :-) Tiež som niekde čítala, že na 3D ultrazvuk sa odporúča ísť do 23.týždňa, lebo že potom to už nie je tak dobre vidieť, keďže bábo má menej miesta - aký máte na to názor?
  ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ultrazvukové vyšetrenie je plne bezpečné a mne sa páčia plne informované sestričky, ktoré sa v tom takto vyznajú.
  3D a 4D ultrazvuk je bezpečný.