• epilepsia a kojenie

    Dobry den! Chcem sa Vas opytat, som v 37tt na druhy tyzden by som mala ist na sekciu termin mam 11.maj. Mam epilepsiu zatial bez zachvatov, liecim sa na nu 11rokov, beriem lieky lamotrigin 50mg rano a 50mg vecer, a moja otazka znie ze ci mozem kojit, lebo jedna neurologicka mi radi ze nie a druha ze len tak 3 mesiace a potom cim skor prestat. Mam z toho strasny zmatok pretoze by som chcela kojit aspon tie 3 mesiace ak to bude mozne, ze budem mat mlieko. Aspon malemu by som chcela dat to kolostrum aby sa mu crievka skor vyvinuli tak ako maju byt. Moze sa stat ak nebudem kojit vobec a maly bude mat abstaky z toho ze cele tehu dostavalo odo mna davky lamotriginu a teraz z nicoho nic nebude dostavat ani v mlieku? Prosim vas o nazor Dakujem apekny den Vam prajem

    Dobrý deň,
    lamotridín nie je kontraindikovaný pri kojení, dávky v mlieku sú však pomerne vysoké. Kojenie je pre dieťa potrebné a riziko lamotridínu pre vývoj plodu je malé. Doporučuje sa mlieko 2 hodiny po podaní lieku odstriekať a vyliať a kojiť mimo užívania lieku.