• 40 tyzden

    Dobry den,
    prosim Vas co znamena - hlavička vstupuje malým oddielom. Som v 40T, termin porodu 2.4.2011 a lekar pri kontrole sa vyjadril ze" to nebude ani do velkej noci".
    Pred tyzdnom /co som bola v 39T/ biometria celkovo 38+0
    BPD 9,6
    FOD 11,6
    HC AC 350
    FL7,0
    AFI 9
    gr II RI AU 0,56

    da sa z toho predpokladat ze budem prenasat? pri dcere som prenasala 10 dni.
    a to sa vravi ze pri chlapcoch sa rodi skor :)

    dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    nález na čípku sa može zmeniť v priebehu hodín a je potrebné veľmi opatrne formulvoať "prognózy" o porode, ja to nikdy nerobím.
    A podľa ultrazvuku sa presný dátum proodu stanoviť nedá vobec.