• Fundus

    Dobrý deň, bola som na poradni v 24 t.t. a bol mi nameraný fundus 19 cm, čo je podľa doktora málo, v 19 t.t. som mala fundus tiež 19 cm. Na základe tohto bolo bábo merané na sone - BPP 60=23+2,
    FAC 180=23+5,
    FL 42=23+4, čo sú miery v norme a všetko je v poriadku. Prečo je potom fundus na vek bábätka menší, čo to môže do budúcna pre bábo znamenať?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    spona fundus sa meria už výnimočne a význam má až v poslednom mesiaci gravidity. V 24. týždni naozaj to nemá význam. Dieťa je OK a nestresujte sa.