Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • zlozenie mlieka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,

  stale kojim 20-mesacnu dceru. Obcas si pri obede alebo veceri dam pohar bieleho vina, dceru potom kojim az po niekolkych hodinach. Domnievala som sa, ze alkohol sa „odpari“ z mlieka, podobne ako z krvi. No potom som citala, ze hladina alkoholu zostava v mlieku nemenna. Aka je pravda, znizuje sa postupne hladina alkoholu v mlieku alebo nie? Dakujem za odpoved.
  Hena

Podobné otázky

 • Mamografia počas dojčenia

  , Autor: blabla

  Dobrý deň, je bezpečné absolvovať mamografiu počas dojčenia? Nie je to nebezpečné, nemá vyšetrenie vplyv na tvorbu a prípadne aj zloženie mlieka? Moje dieťatko má 11 mesiacov, ja 41 rokov.
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  mamografické vyšetrenie počas dojčenia nepoškodzuje kvalitu mlieka ani neovplyvňuje jeho tvorbu, z tohto hľadiska je bezpečné.
  Avšak u prsníkov, ktoré tvoria mlieko býva častejší záchyt tzv. falošne pozitívnych nálezov, teda nálezov, ktoré majú zdanie významnej zmeny, ale sú iba normálny nález pri dojčeni. Častejšie sa prevádzajú ďalšie procedúry, preto je na zváženie, či skríning neposunúť až po skončení dojčenia.
  Všetko toto si môžete zariadiť podľa Vašich predstáv, ak ste poistenkyňou Dôvery, ktorá garantuje rýchlu mamografiu do 10 dní.
  https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/vsetky/mamografia-do-10-dni