• Mamografia počas dojčenia

    , Autor: blabla

    Dobrý deň, je bezpečné absolvovať mamografiu počas dojčenia? Nie je to nebezpečné, nemá vyšetrenie vplyv na tvorbu a prípadne aj zloženie mlieka? Moje dieťatko má 11 mesiacov, ja 41 rokov.
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    mamografické vyšetrenie počas dojčenia nepoškodzuje kvalitu mlieka ani neovplyvňuje jeho tvorbu, z tohto hľadiska je bezpečné.
    Avšak u prsníkov, ktoré tvoria mlieko býva častejší záchyt tzv. falošne pozitívnych nálezov, teda nálezov, ktoré majú zdanie významnej zmeny, ale sú iba normálny nález pri dojčeni. Častejšie sa prevádzajú ďalšie procedúry, preto je na zváženie, či skríning neposunúť až po skončení dojčenia.
    Všetko toto si môžete zariadiť podľa Vašich predstáv, ak ste poistenkyňou Dôvery, ktorá garantuje rýchlu mamografiu do 10 dní.
    https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/vsetky/mamografia-do-10-dni