• placenta praevia

    Dobry den,

    Pan doktor chcem sa opytat. V poslednom tehotenstve mi bola zistena v 20 tyzdni placenta praevia centralis a v podstate do konca tehotenstva som lezala. Je velmi pravdepodobne ze pri dalsom tehotenstve budem mat zasa placentu praeviu centralis? A ako sa da tomu zabranit? dakujem
    vlasta

    Dobrý deň,
    umiestnenie placenty je náhodné a riziko opakovanie je u Vás rovnaké ako u ostatných žien bez centrálnej placenty praevie. Určite ste rodila cisárskym rezom, ak by sa centrálna praevia opakvoala, bolo by to veľmi nebezpečné kvoli jazve na maternici.