• Placenta praevia partialis

    , Autor: Ami24

    Dobrý deň, som na konci 21 týždňa tehotenstva a lekár mi diagnostikoval na morfologickom ultrazvuku tento týždeň placentu praevia partialis, cervix 40mm. Som 2,5 roka po prvej sekcii. Chcem sa spýtať či musím podľa vás vyslovene len ležať alebo si môžem dávať aspoň prechadzky ? Nakoľko mi môj lekár k tomu nič nepovedal, len že sa to môže ešte dvihnúť vyššie. Krvácanie som zatiaľ žiadne nemala.
    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    môžete žiť normálny život, dokonca až do 28. týždňa sa podľa niektorých štúdií nemusí obmedzovať ani sexuálny život, ja by som však v tomto bol opatrnejší.
    Treba počkať, ako sa placenta vytiahne, normálne môžete byť aktívna.
    Jediný problém vidím, že ak placenta ide z prednej steny, zrejme prekrýva jazvu po cisárskom reze, to môže byť problém, na to sa treba zamerať na ultrazvuku.